Samouczek do Factory Design Suite

ppfds
Pierwszy Projekt prezentuje w formie ćwiczeń do samodzielnego wykonania, wybrane możliwości oprogramowania wchodzącego w skład pakietu Autodesk Factory Design Suite 2013 Ultimate, w zakresie projektowania zakładów produkcyjnych.

Materiał zawiera podręcznik w postaci elektronicznej (PDF), filmy instruktażowe oraz pliki niezbędne do wykonania ćwiczeń.

Pierwszy projekt omawia następujące możliwości pakietu Factory Design Suite:

 • Projektowanie rozplanowania urządzeń produkcyjnych na planie 2D
  Dokończymy projektowanie rozmieszczenia urządzeń produkcyjnych oraz wyposażenia dodatkowego na planie 2D korzystając z biblioteki zasobów systemu.
 • Analiza przepływu materiałów i stopnia wykorzystania stacji produkcyjnych
  Korzystając z wyspecjalizowanej funkcjonalności oferującej zestaw mierników będziemy analizować różne położenie stacji produkcyjnych w ciągu technologicznym i wpływ lokalizacji stacji na całkowity czas przejścia materiału i długość drogi. Dokonamy modyfikacji parametrów roboczych stanowisk produkcyjnych w celu lepszego dopasowania obciążenia stanowisk do bieżących potrzeb.
 • Rozmieszczanie urządzeń produkcyjnych na planie 3D
  Mając przygotowany częściowo rozkład urządzeń produkcyjnych na planie 2D przejdziemy do środowiska projektowania 3D, aby kontynuować pracę na planie 3D. System automatycznie przekonwertuje użyte komponenty z biblioteki zasobów na modele 3D. Wstawimy modele 3D kolejnych urządzeń z biblioteki zasobów oraz z dowolnych plików CAD.
 • Rozszerzanie biblioteki zasobów 3D o własne urządzenia technologiczne
  Dodamy do biblioteki zasobów nowe urządzenie. Sprawdzimy, jak łatwo można samodzielnie rozszerzać posiadane zasoby biblioteczne.
 • Analiza całego projektu fabryki
  Skonsolidujemy dane projektowe pochodzące od różnych zespołów projektowych w jeden spójny model, wykonamy wirtualny spacer po cyfrowym modelu fabryki, dokonamy pomiarów i sprawdzimy występowanie kolizji.
 • Praca z danymi z pomiarów skanowaniem laserowym
  Wczytamy dane ze skaningu laserowego odzwierciedlające istniejącą fizycznie infrastrukturę modernizowanego zakładu produkcyjnego i sprawdzimy możliwość występowania kolizji pomiędzy danymi ze skaningu i planowaną lokalizacją nowych urządzeń.

Materiał szkoleniowy pozwala poznać unikalne narzędzia automatyzujące, optymalizujące i przyspieszające tworzenie tak złożonych projektów jakimi są zakłady produkcyjne. Jesteśmy przekonani, że oprogramowanie z linii Factory Design Suite
2013 doskonale sprawdzi się w codziennej pracy zespołów inżynierskich optymalizujących produkcję w istniejącym zakładzie czy projektujących całą fabrykę od podstaw.

 

 

Aby otrzymać bezpłatny samouczek prosimy wypełnić poniższy formularz.
Nazwa firmy / instytucji
Imię i nazwisko
Telefon
Adres e-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Arkance Systems Poland Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29.081997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.Nr 133 z 1997r.).
Wyrażam zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną informacji handlowych przez Arkance Systems Poland Sp. z o.o. zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz 1204)Administratorem Twoich danych jest firma Aplikom Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: http://cadportal.pl/rodo

 

 • Facebook
 • YouTube