Samouczek do Autodesk Inventor

ppinv
Zestaw oprogramowania, zawarty w pakiecie Autodesk Produkt Design Suite Ultimate 2012, wspomaga cały proces opracowania wyrobów z tworzyw sztucznych, od fazy koncepcji poprzez fazę wzornictwa, wizualizacje, opracowanie inżynierskie konstrukcji wyrobu aż po opracowanie form wtryskowych do produkcji tego wyrobu. W niniejszym pierwszym projekcie skoncentrujemy się na aspekcie konstrukcji formy wtryskowej.

Najlepszym sposobem na zapoznanie się z nowym oprogramowaniem do projektowania form wtryskowych jest wykonanie przykładowego projektu w tym programie. W pierwszej części niniejszego podręcznika zajmiemy się tematem projektowania formy wtryskowej na podstawie gotowego modelu produkcyjnego wyrobu. W drugiej części podręcznika przedstawimy sposób wykonania modelu produkcyjnego, na podstawie modelu powierzchniowego dostarczonego z działu wzornictwa.

„Pierwszy Projekt” składający się podręcznika PDF i plików ćwiczeniowych, przedstawi konstruktorom form wtryskowych technikę prowadzenia projektów form wtryskowych w programie Autodesk Inventor Professional 2012, który jest elementem składowym pakietu Autodesk Produkt Design Suite 2012. Przedstawiony tutaj materiał ilustruje, na prostym przykładzie, kluczowe narzędzia programu, sposób realizacji typowego zadania oraz korzyści wynikające z pracy w programie Autodesk Inventor Professional 2012.

Zadanie postawione w niniejszym dokumencie może być z powodzeniem wykonane przez osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z programem Autodesk Inventor, jak i przez osoby dobrze znające program Autodesk Inventor.

 

 

[contact-form-7 id=”10073″ title=”samouczek-ai”]

 

  • Facebook
  • YouTube