Precision T3630 oraz T3430 – nowe modele od Dell.

Firma Dell odświeżyła ofertę stacji roboczych podstawowego segmentu (Entry Level) wprowadzając do sprzedaży modele Precision T3630 oraz T3430. Po raz pierwszy do najtańszych modeli zawitają sześciordzeniowe procesory Intel’a. Jest to duży „skok do przodu” dla użytkowników pracujących z wizualizacjami czy symulacjami. Do oferty wejdzie 10 procesorów z czego część dysponuje jeszcze czterema rdzeniami oraz część układami graficznymi Intel UHD P630, które dedykowane są do zastosowań CAD.

Dell Precision T3630 jest o 23% mniejszy od swojego poprzednika przede wszystkim dlatego, że zdecydowano się odejść od 5,25″ zatoki dedykowanej na napęd DVD-RW. Stacja obsłuży maksymalnie 14TB przestrzeni dyskowej (jeden dysk M.2 NVMe SSD) + 2 dyski 3.5″ HDD bądź 4 dyski 2.5″ HDD oraz maksymalnie 64GB pamięci RAM 2666 DDR4.
Stacja jest w stanie pracować z kartą graficzną Nvidia Quadro P5000 dedykowaną do wizualizacji, renderingu czy wirtualnej rzeczywistości. To duża różnica w stosunku do Quadro P4000, która była topowym modelem w poprzedniej generacji stacji Precision T3620. Oczywiście w ofercie znajdą się wszystkie karty Quadro oraz AMD Rageon Pro więc użytkownik bez problemu będzie mógł dobrać najbardziej odpowiadającą potrzebom kartę.

dell t3630

Mniejsza stacja Precision T3430 w obudowie SFF oferuje podobne parametry jak jej większy brat. Główna różnica dotyczy karty graficznej, która w tym wypadku ograniczona jest maksymalnie do modelu Quadro P1000 firmy Nvidia oraz Radeon Pro WX4100 firmy AMD. Wynika to z tego, że bardziej zaawansowane karty są wyższe przez co nie mieszczą się w tak małą obudowę. Jednakże nawet te modele będą zupełnie wystarczające dla podstawowych oraz średnio zaawansowanych zastosowań w oprogramowaniu Autodesk Revit czy Inventor. Stacja ma rónież mniejsze możliwości jeśli chodzi o przestrzeń dyskową a mianowicie dysponuje ona jednym złączem M.2 NVMe oraz obsłuży jeden dysk 3.5″ lub dwa dyski 2.5″ co w efekcie daje maksymalną ogólną wartość 6TB całkowitej pojemności.

Dell-T3430

W między czasie Dell wprowadził również zmianę w swoim wyższym modelu stacji roboczej a mianowicie Precision T5820. Chodzi o dodanie supportu dla procesorów Intel Core X. Dotychczas stacje mogły być konfigurowane jedynie z procesorami Intel Xeon W. Dołożenie możliwości instalacji procesorów rodziny Core powinno pozytywnie odbić się na cenach tych maszyn biorąc pod uwagę to, że są one tańsze niż procesory Xeon W.

  • Facebook
  • YouTube