NOWOŚĆ! Potężna karta graficzna AMD FirePro W9100

4 kwietnia 2014r. firma AMD zaprezentowała swoją najnowszą kartę graficzną FirePro W9100 opartą na najnowszym procesorze graficznym Graphic Core Next Hawaii. Jest to karta graficzna następnej generacji potrafiąca pracować na sześciu monitorach jednocześnie w ultrawysokiej rozdzielczości 4K (4096×2160). Tak duża rozdzielczość pozwala animatorom, projektantom i inżynierom na zaprezentowanie swoich prac w jeszcze bardziej realistyczny i wiarygodny sposób niż kiedykolwiek wcześniej.amd_fire_pro_w9100_intro

Procesor karty graficznej dysponuje 2,816 jednostkami obliczeniowymi dzięki czemu karta osiąga w obliczeniach zmienno przecinkowych wynik 2.62 TFLOPS (liczba operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę) przy zachowaniu podwójnej precyzji obliczeń. Karta dysponuje szybką pamięcią RAM o pojemności 16GB z 512-bitowym interfejsem oraz dysponującą przepustowością na poziomie 320GB. Warto zaznaczyć, że żadna inna karta graficzna dostępna na rynku nie charakteryzuje się tak wysokimi parametrami zarówno w kwesti mocy obliczeniowej jak i zastosowanej pojemności pamięci i jej przepustowości.

Sapphire_2014414445

Kara zaprojektowana została do stacji roboczych takich firm jak HP (Z620 i Z820) czy Dell (T5610 i T7610) przy czym gdyby okazało się, że moc pojedyńczej karty jest nie wystarczająca klient ma możliwość podłączenia do czterech kart jednocześnie w jednej stacji roboczej !!!. Karta zoptymalizowana została do pracy z zaawansowanymi aplikacjami graficznymi takich firm jak Autodesk czy Adobe i oczywiście posiada certyfikat ISV (Independent Software Vendor).

Sapphire_630x300

Karta graficzna ma wejść do sprzedaży już na wiosnę tego roku i ma być dostępna w ofercie firmy Sapphire – oficjalnego partnera firmy AMD. Karta pojawi się również w ofercie producentów stacji roboczych, firm Dell oraz HP.
Na chwilę obecną nie jest znana sugerowana cena końcowa, która jednak powinna być podana niedługo do wiadomości.

  • Facebook
  • YouTube