Nowe urządzenia wielofunkcyjne MFP firmy Canon

Po premierze w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych firma Canon wprowadziła do sprzedaży w Europie nowe urządzenia wielkoformatowe do skanowania i drukowania. Jest to 36″ ploter iPF770 ze skanerem L36 oraz mniejsze urządzenie iPF670 ze skanerem L24. Nowe modele mają uzupełnić dotychczasową ofertę producenta obejmującą plotery 36’cio calowe ze skanerem M40, który oferuje większą funkcjonalność, wyższą jakość skanowania oraz edytowania dokumentów.

ipf670_770 z l24_36

Nowe MFP są urządzeniami bardzo zwartymi a tym samym nie zajmują dużo miejca w biurze. Wyposażony w 36″ skaner iPF770 jest wielkoformatowym systemem skanuj/drukuj przeznaczonym dla firm z branży architektonicznej, inżynierskiej czy budowlanej w których nakład produkowanej dokumentacji nie jest zbyt duży. Z kolei model iPF670 MFP L24 jak sugeruje producent sprawdzi się w małych firmach oraz instytucjach edukacyjnych, które dostają do dyspozycji narzędzie do szybkiego skanowania i drukowania dokumentów o szerokości maksymalnie 24″. Interfejs użytkownika w który zostały wyposażone urządzenia jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze także nawet niedoświadczony użytkownik bez problemu poradzi sobie z obsługą.

Technologia jaka została zastosowana w skanerach to CIS (Contact Image Sensor). Jest to zintegrowany moduł, na który składa się systemem oświetlenia, systemem optyczny i systemem czułości wiązki światła – wszystko w jednym elemencie. Jest to technologia dedykowana właśnie do skanowania dokumentacji technicznej czy np. map. Plotery dysponują 5’cio kolorowym systemem wydruku z dwoma atramentami pigmentowymi co powoduje większą trwałość wydruków. Plotery mają możliwość wymiany pustych pojemników z atramentem w czasie wydruku dzięki czemu użytkownik może kontynuować drukowanie bez konieczności jego przerywania.

Na pewno do zalet nowych urządzeń zaliczyć należy m.in. funkcje skanowania do sieci i skanowania do USB. Może się to odbywać bez jakiegokolwiek udziału komputera podłączonego do plotera. Tryby skanowania i kopiowania można regulować, zaczynając od kopii roboczej, a kończąc na skanie w najwyższej jakości – dla dokładniejszego oddania szczegółów skanowanego obrazu. Systemy MFP wyposażone zostały w bogate oprogramowanie obejmujące m.in. programy PosterArtist Lite, Direct Print&Share, imagePROGRAF Print Utility, plugin dla Microsoft Office czy zoptymalizowany sterownik pod oprogramowanie AutoCAD.

Nowe urządzenia dostępne są w różnych promocjach, które oferuje producent i można je zobaczyć na naszym sklepie internetowym pod podanymi poniżej linkami.

Promocyjne zestawy Canon MFP iPF670 L24.

Promocyjne zestawy Canon MFP iPF770 L36.

  • Facebook
  • YouTube