Nowe plotery w ofercie firmy Canon

baner_cadportal_nowe_plotery_canon

W ofercie firmy Canon pojawiły się nowe modele ploterów 24″ (iPF680, iPF685) oraz 36″ (iPF780, iPF785). Zastąpiły one bardzo dobrze znane i cenione modele iPF610, iPF760 i iPF765.

iPF680-3a
Canon imagePROGRAF 680/685

Postawowa zmiana jaka Canon wprowadził do modeli 36’cio calowych jest możliwość stosowania zdecydowanie większych pojemników z atramentem o pojemności 300ml. W poprzednich modelach można było stosować pojemniki o pojemności tylko 130ml. W tej chwili Canon dal klientowi wybór dzięki czemu klient sam decyduje czy w danym czasie potrzebne mu będą większe czy mniejsze atramenty. Większa pojemność atramentów obniża oczywiście koszty jednostkowe wydruku. W kwestii tuszu zmieniło sie jeszcze jedno, a mianowicie Canon zmienił formułę atramentu magenta dzięki czemu kolor czerwony ma zapewniać szersze spektrum odcieni a tym samym żywsze i bardziej wyraziste kolory. Nowe modele charakteryzują się również szybszym wydrukiem (41sek strona A0 w trybie draft).

W ploterach iPF680 i 685 zmieniony został rodzaj instalowanej głowicy na głowicę PF-04. Jest to głowica która występowała do tej pory w modelach serii 7xx. Modele 680 i 685 również mają możliwość pracy z tuszami o większej pojemności 300ml.

Podobnie jak to miało miejsce wcześniej i tym razem Canon w modelach z cyfrą 5 na końcu symbolu montuje fabrycznie dysk twardy. W obu modelach są to dyski o pojemności 320GB. Jest to przydatne rozwiązanie dla osób które dużo razy będą drukować ten sam dokument. Można go zapisać w ploterze i później już bez użycia komputera drukować dowolną ilość razy.

Dołączane oprogramowanie imagePROGRAF Direct Print & Share pozwala zwiększyć wydajność i usprawnić robocze cykle drukowania, a ponadto umożliwia drukowanie dokumentów w wielu różnych formatach bez konieczności uruchamiania dodatkowych aplikacji. Rozwiązanie umożliwia integrację oprogramowania PosterArtist, przesyłanie oraz pobieranie plików w celu błyskawicznego udostępniania i łatwy dostęp nawet z urządzeń przenośnych. Ponadto obsługiwane jest drukowanie z aplikacji urządzenia iPad.

Modele 36″ mogą występować w konfiguracji ze skanerem firmy Colortrac M40 (zdjęcie poniżej) co stanowi idealne rozwiązanie dla osób które potrzebują mieć wielkoformatowe urządzenie wielofunkcyjne. Dotykowy monitor oraz dedykowane oprogramowanie sprawiają, że w bardzo szybki a przede wszystkim prosty sposób klienci mogą skanować, kopiować i drukować swoje dokumenty.

canon-ipf-mfp765-m40-features

Canon imagePROGRAF 780/785

 

Ponieważ firma Canon przyzwyczaiła nas już do wysokiej klasy produktów można się spodziewać, że i tym razem proponowane modele w pełni zaspokoją oczekiwania klientów. Wysoka niezawodność ploterów Canon oraz ich tania eksploatacja w połączeniu z bardzo dobrą jakością wydruków stanowi bardzo mocny argument w ich wyborze w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych.

  • Facebook
  • YouTube