Nowe plotery Canon

W maju tego roku firma Canon wprowadziła do oferty nowe plotery o wielkości 44″. Zastępować one będą bardzo udane i cenione przez użytkowników modele iPF815 oraz iPF825. W zamian za te dwie drukarki wielkoformatowe producent wprowadza do sprzedaży trzy nowe modele. Są to odpowiednio: iPF830 (następca iPF815), iPF840 (następca iPF825) oraz iPF850.

Model iPF830 to podobnie jak poprzednik ploter jednorolkowy, 5’cio kolorowy (6 atramentów z tego dwa czarne) o szerokości 44″. Wyposażony został w tą samą głowicę drukującą o dużej dokładności wydruku i zarazem małej wielkości pojedynczej kropli atramentu wynoszącej 4 piktolitry dla każdego koloru. Identycznie jak iPF815 ploter może pracować na pojemnikach z tuszem o pojemności 330 mililitrów jak również większych o pojemności 700ml. Warto podkreślić, że wszystkie drukarki w momencie zakupu wyposażone są w pełnowartościowy zestaw startowy tuszy o pojemności 330ml każdy. Producent zadbał o to żeby ich wymiana mogła odbywać się w trakcie pracy urządzenia (druku) dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o to, że wydruk który już się rozpoczął będzie musiał być przerwany. Ploter został wyposażony w większy dysk twardy o pojemności 320GB. Również wielkość pamięci fizycznej RAM została zwiększona do 512MB (z 384MB) przy czym ploter dzięki dyskowi twardemu może zadysponować do maks. 32GB tzw. pamięci wirtualnej dla bardzo dużych wydruków. Ploter dysponuje jedną rolą na papier różnej szerokości jak również jest możliwość podawania pojedynczych arkuszy papieru ręcznie.

ipf850-840-830

Kolejnym ploterem jest iPF840 który zastępuje model iPF825. Jest to już ploter dwurolkowy a wygodę jaką daje możliwość pracy na dwóch rozmiarach papieru jednocześnie doceni niejeden użytkownik. Oczywiście zmiana rolki odbywa się w sposób automatyczny w zależności od tego jaki papier ma być użyty do wydruku dokumentu. Jeśli chodzi o parametry techniczne (tusze, głowica, pamięć, dysk, prędkość druku itp.) to są one identyczne jak w modelu niższym iPF830.

Ostatnim i zarazem najwyższym z oferowanych modeli jest iPF850. W skrócie można powiedzieć, że jest to model iPF840 jednakże na wyposażeniu tego modelu znalazł się dodatkowy moduł który do tej pory nie był oferowany w żadnej drukarce wielkoformatowej ze stajni Canon’a. Każde z omawianych urządzeń może być wyposażone w kosz na wydruki ale tylko iPF850 może pracować z układarką dokumentów. Jest to urządzenie dzięki któremu wszystkie wydruki są odpowiednio układane bez obawy o ich uszkodzenie. Układarka może obsłużyć maksymalnie do 100 arkuszy jednocześnie i oczywiście może pracować na różnych formatach papieru jednocześnie. Zostało to pokazane na filmie promującym nowe modele:

Podobnie jak poprzednicy, wszystkie modele zostały wyposażone w szybkie łącze USB 2.0 jak również w kartę sieciową. Wszystkie mogą też współpracować ze skanerem M40 tworząc bardzo prosty w obsłudze a zarazem zajmujący mało miejsca zestaw drukująco/kopiujący. Mając na uwadze dużo mniejsze zużycie atramentu niż w rozwiązaniach konkurencyjnych, duże pojemniki z tuszem oraz możliwość ich wymiany w trakcie pracy urządzenia, można się spodziewać, że nowe modele również jak poprzednicy zdobędą uznanie przyszłych użytkowników.

  • Facebook
  • YouTube