Nowe mobilne stacje robocze Lenovo już w sprzedaży

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Lenovo wprowadziła do sprzedaży nowe mobilne stacje stacje robocze. Do dystrybutorów trafiły na razie modele P70 o przekątnej ekranu 17,3″ w różnych konfiguracjach i cenach. Inżynierowie, architekci czy animatorzy dostają bardzo potężne narzędzie do pracy z wymagającym oprogramowaniem. Modele P50 (matryca 15,6″) zastąpią dotychczasowe stacje W541 z kolei P70 będą uzupełnieniem oferty o stacje z 17’to calową przekątną.

lenovo p50 i p70

Oba nowe notebooki mogą być wyposażone w najnowsze procesory Intel bazujące na architekturze ‚Skylake’. Nowością jest możliwość zastosowania procesorów Xeon, które dotychczas zarezerwowane były dla stacji stacjonarnych. Klienci mają więc do wyboru CPU Intel Xeon E3-1500M piątej generacji lub Core i5/i7 szóstej generacji. W przypadku gdy sercem stacji jest procesor Xeon użytkownik zyskuje większą pewność stabilnej pracy dzięki obsłudze pamięci RAM z systemem korekcji błędów ECC.

Wysokiej klasy stacja mobilna jest tak szybka jak na to pozwala system chłodzenia. Procesory przeznaczone do laptopów są zaprojektowane tak aby obniżać swoją prędkość pracy w przypadku kiedy mogą zacząć się przegrzewać. Z tego względu Lenovo zaprojektowało nowy system chłodzenia FLEX, który obejmuje dwa wentylatory połączone ze sobą kanałem i które umieszczone są blisko procesora centralnego CPU i procesora graficznego GPU. Kiedy system jest mocno obciążony obliczeniami graficznymi układ chłodzenia może zapewnić lepsze chłodzenie układu GPU. Działa to również w drugą stronę czyli jeśli z kolei układ CPU zaczyna osiągać podwyższone wartości temperatury komputer stara się go maksymalnie schłodzić.

p70 motherboard

Producent zdecydował się na zmianę Tuchpada, który ma być teraz jeszcze dokładniejszy w działaniu. Dedykowane przyciski sprawiają, że nie ma możliwości aby komputer pomylił przeciągnięcie po gładziku z kliknięciem w niego. Ponieważ większość klientów serii P będą to osoby zajmujące się szeroko pojętym projektowaniem i grafiką, powinni oni docenić to, że w niektórych programach środkowy przycisk pozwala na przesuwanie czy przybliżanie obiektów/obrazu.

Kolejną rzeczą, która została zmieniona jest czytnik lini palpilarnych. W przeciwieństwie do poprzednika pozwala on zalogować się poprzez jego dotknięcie a nie jak to miało miejsce poprzedni poprzez przeciągnięcie palca. Wg. Lenovo nowy czytnik ma być dokładniejszy i ma przyśpieszyć proces logowania się do systemu.

Noew modele mogą być wyposażone w ekran o rozdzielczości FullHD lub 4K, kalibrator kolorów X-Rite Pantone, 64GB pamięci RAM (ECC lub non-ECC), nowe karty graficzne Nvidia Quadro oraz bardzo szybkie dyski SSD PCIe. Użytkownik może skonfigurować stację z dwoma dyskami tego typu skonfigurowanymi w macierz RAID 0 lub 1. Maksymalna szybkość transferu dla dysku SSD PCIe wynosi ok. 1.4000 MBps więc połączenie dwóch w RAID 0 może teoretycznie dać gigantyczny transfer na poziomie 2.800 MBps. Najlepsze dyski SSD na złączu SATA osiągają szybkość ok. 550 MB/sek. Takie połączenie może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących z dużą ilością danych np. obróbka filmów w rozdzielczości 4K czy praca z chmurą punktów.

Modele Lenovo P70 są już dostępne w naszym sklepie internetowym Aspero.pl: Lenovo ThinkPad P70

thinkpadLenovo-ThinkStation-P50Lenovo_ThinkPad_P50_001

  • Facebook
  • YouTube