Nowe karty graficzne AMD Radeon Pro WX

AMD Radeon Pro WX

Firma AMD zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży nowych kart graficznych Radeon Pro WX przeznaczonych dla projektantów oraz inżynierów CAD, osób zajmujących się tworzeniem gier czy wirtualną rzeczywistością. Nowe karty oparte będą na architekturze Polaris i będą podobnie jak seria FirePro zoptymalizowane dla szerokiej gamy profesjonalnych programów do projektowania i modelowania czy renderingu.
W ofercie znajdą się trzy modele przeznaczone dedykowane do konkretnych zadań.

Amd-Radeon-Pro-WX-7100

AMD Radeon Pro WX 7100 – najwyższy z modeli przeznaczony jest do wymagających zadań projektowych oraz do wirtualnej rzeczywistości. Jej cena powinna oscylować w granicach 800 dolarów.

Amd-Radeon-Pro-WX-5100

AMD Radeon Pro WX 5100 – dedykowana jest osobom które zajmują się projektowaniem oraz do wizualizacji.

Amd-Radeon-Pro-WX-4100

AMD Radeon Pro WX 4300 – karta średniej klasy o połowie wysokości dzięki czemu kompatybilna będzie zarówno z tradycyjnymi obudowami tower jak i dużo mniejszymi obudowami typu SFF (Small Form Factor).

Wszystkie trzy karty powinny pojawić się na rynku w czwartym kwartale 2016r. Karty powinny zostać objęte 3 letnią gwarancją plus dodatkowo ograniczoną gwarancją na 7 lat.

Przy okazji AMD zmieniło nazwę swojego silnika renderującego na Radeon ProRender (wcześniej AMD FireRender), który dostępny jest za darmo dla programów Autodesk 3ds Max, SolidWorks i Rhino.

http://www.amd.com/en-us/products/graphics/workstation/radeon-pro

  • Facebook
  • YouTube