Mobilne stacje robocze Lenovo – nowości w ofercie producenta

Firma Lenovo wprowadza do sprzedaży nowe mobilne stacje robocze serii P. Model P51s to najlżejszy z serii notebook cechujący się przede wszystkim smukłym wyglądem oraz niską wagą. Przeprojektowana konstrukcja waży zaledwie 1,95kg i jak twierdzi producent jest to najlżejsza 15,6″ mobilna stacja robocza jaka dotychczas powstała. Jest ona tym samym lżejsza o 220g od swojego poprzednika P50s. Laptop wyposażony został w dwa akumulatory (technologia Power Bridge). Wbudowana na stałe bateria dysponuje pojemnością 32Wh, drugi akumulator może mieć pojemność 24 Wh, 48 Wh lub 72 Wh i użytkownik ma możliwość jego wymiany nawet przy włączonym komputerze. Podobnie jak we wcześniejszym modelu P50s również nowy został wyposażony w niskonapięciowe procesory Intel Core tym razem z najnowszej rodziny Kaby Lake. Notebook może zostać wyposażony w matrycę FullHD (dotykową lub nie) jak również w matrycę o rozdzielczości UltraHD. – wszystkie wykonane w technologii IPS o szerokich kątach widzenia. Układem odpowiadającym za wyświetlanie obrazu jest dedykowany do profesjonalnych zastosowań układ Nvidia Quadro M520M wyposażony w 1GB pamięci RAM GDDR5. Notebook obsługuje maksymalnie 32GB pamięci operacyjnej (dwa sloty) a jeśli chodzi o pamięć masową może zostać wyposażony w tradycyjny dysk 2,5″ (SSD i HDD) lub w bardzo szybki dysk SSD pracujący na magistrali PCIe.

Kolejnym modelem wprowadzanym do sprzedaży jest P51. Jest to również stacja robocza wyposażona w matrycę 15,6″ i podobnie jak w modelu P51s może być wyposażona w matrycę FullHD bądź UHD. Dodatkowo użytkownik końcowy może zamówić notebook’a wyposażonego w opcjonalny kalibrator kolorów X-Rite® PANTONE®. Laptop pracować będzie na procesorach z serii Xeon szóstej generacji. Tym samym możliwe jest wyposażenie stacji w pamięć RAM z obsługą korekcji błędów ECC przy czym maksymalna obsługiwana pamięć to 64GB. Notebook’a możemy wyposażyć w maksymalnie 3 dyski SSD/HDD z czego jeden na magistrali PCIe. Układem graficznym odpowiedzialnym za wyświetlanie obrazu jest Nvidia Quadro M2200M z 4GB własnej pamięci RAM.

Modelem o największych możliwościach konfiguracyjnych a zarazem najmocniejszym, który pojawi się w sprzedaży będzie 17″ model P71. Oferowane konfiguracje obejmować będą procesory Xeon, maksymalnie 64GB pamięci RAM i co najważniejsze karty graficzne Nvidia Quadro oparte na najnowszej architekturze Pascal (modele P3000M, P4000M i najwyższy P5000M). Do wyboru będą dwie matryce – FullHD IPS i 4K UHD IPS. Jako jedyny z wprowadzanych modeli będzie jako opcja miał możliwość instalacji napędu optycznego DVD-RW. Podobnie jak P51 będzie dysponował portem Thunderbolt 3, czterema portami USB 3.0, czytnikiem kart pamięci oraz kart Smart Card.

  • Facebook
  • YouTube