Lenovo ThinkPad Yoga P40 – połączenie tabletu oraz stacji roboczej

Firma Lenovo zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży unikalnego laptopa 2w1 dla projektantów oraz architektów który łączy w sobie cechy tabletu piórkowego z rozpoznawaniem czułości nacisku oraz niskobudżetowej stacji roboczej do zastosowań CAD.

Lenovo ThinkPad P40 Yoga pozwoli projektantom na rozpoczęcie pracy jako szkic projektu np. w oprogramowaniu Autodesk Sketchbook Pro a następnie przeniesienie go do bardziej zaawansowanych aplikacji 3D CAD (np. Inventor) bez konieczności zmiany urządzenia.

Część „tabletowa” urządzenia będzie w stanie zaoferować jakość identyczną z zaawansowanymi tabletami graficznymi przeznaczonymi do pracy z oprogramowaniem graficznym. We współpracy z liderem tego typu rozwiązań firmą Wacom, Lenovo zaimplementowało w urządzeniu technologię Wacom Active ES – tą samą, którą znaleźć można w tabletach graficznych Wacom Intuos oraz Cintiq. Dzięki temu Yoga jest w stanie rozpoznać aż 2048 stopni nacisku na ekran. Komputer wyposażony będzie w pióro ThinkPad Pen Pro, które będzie można zadokować w środku notebook’a aby móc je ładować czy bez obawy zgubienia transportować.

Użytkownicy będą mieli do wyboru dwie wersje ekranu 14″ calowego: błyszczący panel IPS (2,560×1,440) lub matowy panel o rozdzielczości (1,920×1,080). Dzięki temu, że ekran jest obracany o 360 stopni, ThinkPad P40 Yoga może być używany jako tradycyjny laptop, tablet lub w pozycji „namiot” do prowadzenia prezentacji.

W trybie tabletu klawiatura Lenovo Lift’n Lock klawiatura jest automatycznie blokowana oraz automatycznie podnoszona jest ramka, która ją otacza. Dzięki temu wygodniej użytkuje się urządzenie podczas pracy w tym trybie. Użytkownicy systemu Windows 10 będą mogli korzystać z udogodnienia jakim jest funkcja automatycznego przechodzenia ze stanu pracy w trybie tablet na tryb laptopa i odwrotnie.

Nowego P40 Yoga można traktować jako podstawową stację klasy entry level do mniej skomplikowanych zastosowań 3D CAD. Notebook obsługiwać będzie najnowsze procesory Intel ‚Skylake’ serii i7, będzie mógł być wyposażony w maksymalnie 16GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 256GB lub 512GB. Układ odpowiedzialny za wyświetlanie obrazu bazować będzie
na profesjonalnym procesorze Nvidia Quadro M500M (2GB) dedykowanym do pracy z profesjonalnymi aplikacjami 3D CAD.

Nowy ThinkPad ma grubość 19mm a jego waga będzie wynosić około 1,8kg. W notebook’u znajdziemy 3 porty USB 3.0, jeden port HDMI oraz i mini-DisplayPort, złącze karty sieciowej Ethernet oraz gniazdo na karty microSIM.

W Stanach Zjednoczonych cena za najtańszą wersję ma wynościć 1399$ a premiera ma mieć miejsce w pierwszym kwartale 2016 roku.

  • Facebook
  • YouTube