Dell Precision T5810

Dell Precision T5810

 

CENA: 12 530,00zł

Nowy model T5810 w pełni profesjonalnej stacji roboczej marki Dell stworzony został z myślą o architektach, grafikach oraz projektantach. Najnowsze stacje graficzne DELL zostały zaopatrzone w świeże procesory firmy Intel z serii Xeon E5 trzeciej generacji, co pozwoli im sprostać wszelkim wymaganiom ze strony nawet najbardziej zaawansowanych użytkowników. Dzięki szybkiej pamięci podręcznej z systemem ECC jednostki dają gwarancję stabilnej i pozbawionej błędów pracy nawet przez niezliczoną liczbę godzin. Pamięć operacyjna w owej stacji wynosi 64GB. Na pokładzie znajduje się karta graficzna firmy Nvidia o modelu Quadro M4000 o pamięci 8GB RAM. Komputer posiada dwa dyski; SSD i HDD. Ten pierwszy o pojemności 256GB, drugi zaś o przestrzeni 2TB. Zainstalowany system to popularny Windows 10 Professional w wersji 64-bitowej. Sprzęt jest zamknięty w obudowie typu Tower.

 

System operacyjny

Windows 7 Professional lub Windows 8.1 Pro.
Dostępne również z Linux Ubuntu lub Red Hat Linux

Najwyższy poziom wydajności

Procesor Intel® Xeon: błyskawiczna obsługa najbardziej zaawansowanych aplikacji interaktywnych, dzięki nowej generacji wydajnych procesorów Intel® Xeon E5-1600 v3. W porównaniu z zeszłymi generacjami, stacja robocza Dell Precision Tower 5810 zapewnia wydajność wyższą nawet o 75% w przypadku powtarzalnych zadań powiązanych z projektowaniem i tworzeniem prototypów.

Wydajna karta graficzna i pamięć: najnowsza karta graficzna NVIDIA® Quadro® i AMD FirePro gwarantuje wydajność potrzebną do uruchamiania najbardziej wymagających aplikacji. Nowa karta Quadro i FirePro zapewniają większą ilość oddzielnej pamięci graficznej do obsługi dużych zestawów danych. Pamięć operacyjną RAM można rozbudować do maksymalnie 256 GB przy użyciu najnowszych modułów RDIMM DDR4. Stacja robocza Dell Precision Tower 5810 zapewnia 5,5-krotnie wyższą wydajność graficzną, niż poprzednie generacje w oprogramowaniu SolidWorks, prawie 4-krotnie wyższą wydajność w rozwiązaniu CATIA, 5,5-krotnie wyższą w programie CREO, 6,8-krotnie wyższą w oprogramowaniu MAYA oraz 3,6-krotnie wyższą na platformie Siemens NX.

Wydajne kontrolery: stacja robocza Dell Precision Tower 5810 jest dostępna z opcjonalnymi kontrolerami RAID 12 Gb/s, które zapewniają dwukrotnie szybszą obsługę operacji wejścia/wyjścia w porównaniu z poprzednią generacją.

Certyfikat bezproblemowej niezawodności

Certyfikacja niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) oznacza, że stacje robocze Dell Precision są testowane w celu potwierdzenia sprawnej obsługi zaawansowanych aplikacji, używanych na co dzień. Certyfikaty niezależnych dostawców oprogramowania są wynikiem precyzyjnych prac inżynieryjnych i rygorystycznych testów, potwierdzając tym samym optymalną wydajność i niezawodność obsługi czołowych aplikacji, wykorzystywanych w inżynierii, produkcji, mediach, rozrywce, służbie zdrowia, naukach przyrodniczych, poszukiwaniach i wydobyciu ropy i gazu, ekonomii oraz usługach finansowych. Firma Dell uzyskała certyfikaty ISV w zakresie zgodności z najpopularniejszymi aplikacjami, takimi jak:

 • Dassault Systèmes, w tym CATIA i SolidWorks
 • Autodesk Product Design Suite, w tym Inventor oraz AutoCAD, 3D CAD i Revit
 • Adobe Creative Cloud, w tym Premiere Pro CC i After Effects CC
 • PTC, w tym PTC Creo i Pro/ENGINEER Wildfire 4.0
 • Siemens, w tym Solid Edge, Tecnomatix i NX
 • Barco

 

 

Poprawa wydajności dzięki programowi Dell Precision Optimizer 2.0

Programy mają zróżnicowane wymagania systemowe. Nowy program Dell Precision Optimizer 2.0 ułatwia dostosowywanie konfiguracji, automatycznie korygując parametry technologii Intel® Hyper-Threading, liczbę rdzeni procesorów oraz ustawienia grafiki i zasilania. Program Dell Precision Optimizer 2.0 jest dostępny bezpłatnie wraz ze stacją roboczą Dell Precision4 i umożliwia automatyczne dostosowywanie jej parametrów w celu jak najszybszej obsługi określonego oprogramowania. Inżynierowie opracowali profile specjalnie dopasowane do używanych aplikacji, co minimalizuje konieczność dostosowywania ustawień do poszczególnych programów.

Narzędzie Dell Precision Optimizer 2.0 obsługuje najpopularniejsze aplikacje z certyfikatami niezależnych dostawców oprogramowania (ISV). Program może w czasie rzeczywistym generować raporty dotyczące zużycia procesora, pamięci masowej i operacyjnej oraz zasobów graficznych, a także wysyłać raporty systemowe do działu IT na potrzeby analizy pracy sprzętu. Aby łatwiej identyfikować podzespoły do modernizacji, można połączyć narzędzie Optimizer z witryną Dell.com.

Nowe funkcje programu Dell Precision Optimizer 2.0:

 • Dodatkowe profile wydajności (w tym programów Autodesk Inventor i 3DS Max)
 • Ulepszone funkcje systemowe (monitorowanie wykorzystania podzespołów, raporty i aktualizacje)
 • Obsługa dodatkowych języków (obecnie: angielski, francuski, niemiecki, japoński i chiński uproszczony)
 • Udoskonalony interfejs użytkownika

 

 

 

Maksymalna profesjonalność dzięki technologii Reliable Memory Technology (RMT)

Oferowana przez firmę Dell wyjątkowa, sprawdzona technologia Reliable Memory Technology (RMT), pozwala zmaksymalizować czas działania bez przestojów, sprawiając, że stacje robocze pracują tak samo ciężko, jak ich użytkownicy. Technologia RMT działa w połączeniu z funkcją korekcji błędów (ECC), wykrywając i korygując błędy pamięci w czasie rzeczywistym. RMT pozwala całkowicie wyeliminować błędy pamięci, dzięki czemu nadal można używać modułów DIMM mimo uszkodzonych fragmentów pamięci.

 

 

 

Zarządzanie z możliwością dostosowania

Łatwe aktualizacje: pojedyncza aktualizacja wszystkich urządzeń dzięki wyjątkowym rozszerzeniom technologii Intel® vPro™, opracowanym przez firmę Dell, które umożliwiają zdalne sterowanie systemem BIOS i wymazywanie danych z dysków twardych, nawet jeśli systemy są wyłączone.

Pakiet Dell Client Command Suite: pakiet Dell Client Command Suite daje wyjątkowe możliwości zarządzania stacjami roboczymi Dell Precision, zapewniając bezpłatne narzędzia do automatyzacji i upraszczania instalacji systemów, monitorowania i aktualizowania ich w złożonych środowiskach IT.

Najlepsza w swojej klasie integracja: nasze narzędzia do automatyzacji współpracują ze wszystkimi konsolami do zarządzania i można je łatwo zintegrować z oprogramowaniem Microsoft Systems Center 2012, co umożliwia zmniejszenie o 77% liczby etapów operacji importowania sterowników.

Optymalizacja pod kątem wydajności

Dostęp do stacji roboczej z dowolnego miejsca, dzięki oprogramowaniu Teradici PCoIP Workstation Access. Oprogramowanie umożliwia pełne zarządzanie komputerem w środowisku bezobsługowym, bez stosowania dodatkowego sprzętu.

Ze stacją roboczą można się łączyć przy użyciu dowolnego urządzenia z obsługą technologii Teradici PCoIP, osiągając maksymalną mobilność bez rezygnacji z wydajności lub bezpieczeństwa. Szybka w instalacji i obsłudze technologia Teradici PCoIP, jest oparta na najbezpieczniejszym mechanizmie zdalnego wyświetlania, zapewniając bezkonkurencyjny komfort obsługi. Rozwiązanie jest także zgodne z terminalami klienckimi typu zero i zapewnia obsługę dwóch wyświetlaczy, co daje mobilnym profesjonalistom optymalną elastyczność.

Funkcje oszczędzające czas

Tradycyjne napędy o szybkości dysków SSD: dzięki opcjonalnym rozwiązaniom Intel CAS-W możesz uzyskać szybkość wejścia/wyjścia porównywalną z dyskami SSD w cenie standardowych dysków twardych. Oprogramowanie Intel CAS-W zapewnia płynniejszą pracę: liczba klatek na sekundę jest niemal 4-krotnie większa w programie Adobe After Effects® 2015 i nawet o 70% wyższa w programie AutoCAD® 2015.

Opcjonalny kontroler RAID PCIe SATA/SAS: możliwość skrócenia czasu poświęcanego na wczytywanie i zapisywanie dużych zestawów danych, dzięki programowym lub sprzętowym kontrolerom RAID dysku twardego, dostępnym na wszystkich stacjach roboczych Dell Precision.

Szybki lokalizator zasobów (QRL): oznaczenie systemu specjalnymi kodami QR zapewnia szybki dostęp do szczegółowych instrukcji i funkcji rozwiązywania problemów sprzętowych bezpośrednio na smartfonie.

 • Facebook
 • YouTube