Autodesk Vehicle Tracking

Vehicle_Tracking_1000px_badge

Od niedawna Autodesk ma w swojej ofercie oprogramowanie do analizowania trajektorii pojazdów. Autodesk Vehicle Tracking to nakładka współpracująca z AutoCAD Civil 3D oraz innymi aplikacjami bazującymi na pełnej wersji AutoCAD (np. AutoCAD Architecture, Autocad Plant 3D).

Jest to aplikacja znana wcześniej przez wiele lat na rynku pod nazwą AutoTrac produkcji Savoy Computing Services Ltd. Aplikacja ma bardzo pozytywne opinie użytkowników i przez wiele lat rozwoju osiągnęła bardzo wysoką funkcjonalność, zaś po przejęciu firmy Savoy Computing przez Autodesk program zmienił nazwę na Autodesk Vehicle Tracking.

Dzięki Vehicle Tracking jesteśmy w stanie sprawdzić trajektorię pojazdów, ocenić ruch pojazdów oraz oszacować potrzebne miejsce do bezpiecznego wykonania manewrów na skrzyżowaniach, placach, parkingach, garażach, itp. Wszystkie analizy odbywają się w sposób interaktywny i „na żywo”. Co więcej – możliwość analizowania trajektorii i gabarytów pojazdów odbywa się również w trójwymiarze – dzięki temu można wykorzystać korytarz Civil 3D i sprawdzić, czy pojazd ponadnormatywny nie zawadzi na skrzyżowaniu o wystające wysepki, itp.

Jednym z dodatkowych narzędzi jest automatyczne i dynamiczne generowanie miejsc postojowych na wyznaczonym obszarze. Zmiana kształtu lub położenia miejsc parkingowych dynamicznie przebudowuje układ parkingu!

baner-aspero

  • Facebook
  • YouTube