Platforma Autodesk Spark3D zaimplementowana w Windows 10

Autodesk ogłosił, że ich darmowa platforma druku 3D – Spark, została zaimplementowana w nowym systemie operacyjnym Microsoft Windows 10.

 

Aby druk 3D był łatwiejszy dla użytkowników na całym świecie, platforma Spark 3D zapewni zoptymalizowany druk 3D bezpośrednio  z systemu Windows 10. To pomoże usprawnić proces produkcyjny od fazy projektu do produkcji. Autodesk udostępni za darmo Interfejs Programowania Aplikacji (API) społeczności programistów Microsoft aby rozszerzyć i przyśpieszyć rozwój druku 3D.

 

Jak stwierdził Steve Guggenheimer z Microsoft istotne jest aby oprogramowanie jaki i sprzęt do druku 3D były jednakowo wspierane aby sprostać wymaganiom nowoczesnego druku 3D całej społeczności użytkowników oraz developerów. Współpraca z Autodesk ma pomóc w pełni „odblokować” możliwości druku 3D usprawniając proces projekt-produkcja.

 

Wg. Samir Hanna, odpowiedzialnego w Autodesk za druk 3D, Autodesk jest poświęcony rozwojowi branży druku 3D w drodze współpracy (z innymi firmami), sprawiając, że ta technologia będzie prostsza i łatwiej dostępna zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i biznesowych. Dzięki optymalizacji platformy Spark 3D z Windows 10 użytkownicy jak i deweloperzy Microsoft mogą w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w druku 3D.

bigrep-adopts-autodesk-spark-platform-for-bigrep-3d-printer-1 gigantic-bigrep-one-2-3d-printer-euromold-10

Należy wpsomnieć, że dotychczas na współpracę z Autodesk we wdrażaniu platformy Spark3D do swoich urządzeń zdecydował się między innymi producent dużych drukarek 3D – niemiecki BigRep, a z kolei w maju Autodesk ogłosił, że nawiązuje współpracę z Mattel znanym producentem producentem zabawek (Barbie, Fisher-Price czy Matchbox). Współpraca ma na celu powstanie aplikacji które ułatwią dzieciom wyobrażenie, zaprojektowanie oraz wydrukowanie zabawki przez siebie zaprojektowanej.

 

Więcej o projekcie Spark3D oraz drukarce Autodesk Ember można przeczytać tutaj: Autodesk i HP stawiają na rozwój druku 3D
  • Facebook
  • YouTube