Autodesk Revit Structure

revit-structure-2014-badge-1000px

Autodesk Revit Structure to nowoczesne oprogramowanie przeznaczone w głównej mierze dla projektantów konstrukcji stalowych, żelbetowych i drewnianych. Usprawnia koordynację pracy pomiędzy konstruktorem, architektem i projektantem.

Ponieważ korzysta z modelu informacji architektonicznej (BIM), każdy rysunek lub tabela jest wynikiem jednej bazy danych a w rezultacie pozwala zaoszczędzić czas na kompletowanie i ulepszenie dokumentacji projektowej. Użycie Revit Structure ma zlikwidować konieczność duplikowania modelu i zwiększania ilości rysunków, a co za tym idzie, wyeliminować błędy.

 

Najważniejsze cechy

Jeden model do analizy strukturalnej i dokumentacji
Program Revit Structure jest połączeniem fizyczny modelu budynku modelem analitycznym. Model fizyczny używany jest do tworzenia szkiców, a model analityczny wykorzystywany jest przez zewnętrzne aplikacje analizy strukturalnej. Wszelkie zmiany w projekcie dokonane podczas analizy automatycznie aktualizują model fizyczny i dokumentację konstrukcji.
jeden_model
Detale konstrukcyjne
Revit Structure umożliwia tworzenie szczegółów z widoków modelu 3D za pomocą dodatkowych opisów, tworzenie ich od początku za pomocą narzędzi rysowania 2D Revit Structure lub importowanie ich ze standardowych, wspomaganych komputerowo plików projektowania (CAD). Program umożliwia również importowanie z poprzednich projektów całych arkuszy typowych szczegółów w formacie DWG. Dostępne dedykowane narzędzia szkicowania przeznaczone są zwłaszcza dla szczegółów stali i żelbetu, takich jak symbole spawania, nity zakotwiczenia, pręty wzmacniające, symbole wzmocnienia obszaru itd.
detale
Opcje Import/Export
Oprogramowanie Revit Structure importuje, eksportuje dane z formatami, takimi jak DWG, DXF, DGN, IFC i CIS/2. Program Revit Structure obsługuje tradycyjny proces roboczy, w którym modelowanie strukturalne zaczyna się od plików DWG dostarczanych przez architekta używającego oprogramowania AutoCAD lub AutoCAD Architecture. Revit Structure eksportuje też modele 3D do oprogramowania AutoCAD Architecture, w którym można wykonać zapytanie o właściwości strukturalne.
importexport
Połączenia dwustronne z pakietami analitycznymi
Model analityczny Revit Structure dwustronnie łączy się z zewnętrznymi programami analizy strukturalnej i projektowania strukturalnego. Technologia zmian parametrów koordynuje te aktualizacje we wszystkich widokach projektu i rysunkach konstrukcyjnych.
polaczenia
Wiele materiałów
Oprogramowanie Revit Structure umożliwia korzystanie z takich materiałów budowlanych, jak stal, beton monolityczny, beton prefabrykowany, cegła lub drewno. Projektowane budynki są konstruowane z wielu materiałów budowlanych, więc strukturę można modelować, używając potrzebnych materiałów.
Parametryczne komponenty strukturalne
Program Revit Structure oferuje pełen zestaw narzędzi projektowania strukturalnego, takich jak ściany, systemy podpór, belki, belki sufitowe, kratownice, prefabrykowane elementy betonowe, betonowe pręty wzmacniające, połączenia stalowe, zakotwiczenia, szczegóły pokładów metalowych itd. Definicje parametryczne umożliwiają wprowadzanie szybkich zmian do dowolnego typu obiektów. Nowe obiekty, szczegóły lub symbole są tworzone graficznie i przechowywane w rodzinach, które można edytować i ponownie wykorzystać w innych projektach.
komponenty
Praca grupowa
Dzięki Współdzieleniu pracy możliwości środowiska parametrycznego modelowania budynku mogą zostać rozprowadzone wśród członków zespołu projektowego na platformie Revit. Wielu użytkowników może współdzielić ten sam inteligentny model informacji o budynku i zapisywać swoje zmiany w jednym centralnym pliku. Współdzielenie pracy udostępnia pełen zakres trybów współpracy – w firmie inżynierii strukturalnej pomiędzy inżynierami i projektantami oraz w firmie inżynierii architektonicznej pomiędzy inżynierami, architektami i współpracującymi z nimi projektantami.
Współdziałanie z programami Revit Architecture i Revit MEP
Inżynierowie strukturalni, inżynierowie MEP i architekci mogą czerpać korzyści z platformy modelowania informacji o budynku Revit i pracować wydajniej nad jedną współdzieloną bazą danych. Oprogramowanie Revit Structure umożliwia wykrywanie kolizji między elementami MEP, architektonicznymi i strukturalnymi. Aby zapewnić pełną koordynację, program Revit Structure umożliwia wysyłanie elektronicznych powiadomień o zmianach wprowadzonych przez każdego użytkownika.
Dokumenty konstrukcyjne
Oprogramowanie Revit Structure automatyzuje wykonywanie powtarzalnych zadań, które były wykonywane ręcznie w standardowym oprogramowaniu CAD. Umożliwia natychmiastowe wycinanie przekrojów, tworzenie elewacji i wywoływanie szczegółów oraz automatyczne tworzenie odniesień do przekrojów, elewacji i szczegółów zgodnie z numeracją arkuszy. Dwustronne kojarzenie oznacza, że wszystkie zmiany dokonane w jakimkolwiek widoku wprowadzane są do widoków pokrewnych, dzięki czemu szkice są w pełni skoordynowane.
Zestawienia
Tabela zestawieniowa jest jednym z widoków na model Revit Structure. Możesz pracować w dowolnym widoku budynku, w tym w widoku tabeli. Zmiana w zestawieniu jest automatycznie odzwierciedlana we wszystkich pozostałych widokach i odwrotnie. Możliwości programu obejmują tworzenie skojarzonych dzielonych zestawień, wskazywanie elementów projektu z poziomu zestawienia, używanie formuł i filtrowanie.
zestawienia
Weryfikowanie kolizji
Opcja wykrywania kolizji umożliwia analizę modelu pod kątem występowania kolizji między elementami.

Samouczek

Materiał „Pierwszy projekt w Revit Structure” przeznaczony głównie dla tych, którzy chcieliby rozpocząć pracę w Revit Structure, ale nie do końca wiedzą od czego zacząć. Całość składa się z podręcznika (również w formacie .PDF) i plików .RVT zawierających poszczególne etapy na drodze do stworzenia Pierwszego Projektu. Wybrane narzędzia użytkownik pozna w praktyce podczas wykonywania modelu hali stalowej ze stropem zespolonym. Cały proces tworzenia modelu został podzielony na etapy, z których każdy porusza odrębne zagadnienia i prezentuje inny zestaw narzędzi. Jako efekt ostateczny użytkownik otrzyma model dwu – nawowej hali o konstrukcji ramowej.

Spis treści:
1. Interfejs użytkownika
2. Tworzenie szablonu projektowego
3. Tworzenie nowego projektu/wczytywanie podkładu .DWG
4. Tworzenie siatki osi konstrukcyjnych
5. Tworzenie poziomów
6. Wstawianie słupów
7. Konstrukcja wsporcza stropu na poziomie +4,02
8. Strop na blasze trapezowej
9. Konstrukcja wsporcza dachu nad wysoką nawą
10. Wzmocnienia belek dachowych
11. Fundamenty
12. Tworzenie zestawień
13. Formatowanie zestawień
14. Filtry zestawień
15. Arkusze wydruku
16. Model analityczny
17. Skróty i kombinacje klawiszowe oraz legenda

 

Aby otrzymać bezpłatny samouczek prosimy wypełnić poniższy formularz.
Nazwa firmy / instytucji
Imię i nazwisko
Telefon
Adres e-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Arkance Systems Poland Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29.081997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.Nr 133 z 1997r.).
Wyrażam zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną informacji handlowych przez Arkance Systems Poland Sp. z o.o. zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz 1204)Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: http://cadportal.pl/rodo

 

baner-aspero

  • Facebook
  • YouTube