Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Silnik renderujący V-Ray 3.0 dla Sketchup już w sprzedaży.

Firma Chaos Group poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży silnika renderującego V-Ray 3 dla oprogramowania Sketchup. W porównaniu do poprzedniej przede wszystkim  zmieniono interfejs graficzny oraz dodano bibliotekę z ponad 200 materiałami. Interfejs użytkownika został zbudowany całkowicie od postaw dając użytkownikowi szybki dostęp do najistotniejszych funkcji programu w sposób odpowiadający pracy ze Sketchup.

Nowo dodana biblioteka materiałów, które można dodawać do sceny metodą „przeciągnij i upuść”, obejmuje szeroki ich wachlarz począwszy od betonu czy cegieł przez szkło czy farby nakładane na karoserie samochodów. Użytkownik ma możliwość kontrolowania m.in. takich parametrów materiału jak odbicia, dyfuzja, refrakcja czy chropowatość.
W nowej wersji silnika znajdziemy również funkcje które były do tej pory dostępne tylko w V-Ray przeznaczonym dla oprogramowania 3ds Max czy Maja. Najważniejszą z nich jest przede wszystkim możliwość wykorzystania kilku komputerów w procesie renderowania sceny – tzw. Distributed Rendering (więcej informacji można znaleźć tutaj: http://cadportal.pl/rendering-laptop-desktop-farma-renderingu/). Dodano również wsparcie dla coraz bardziej popularnych okularów do rzeczywistości wirtualnej.
Kolejną istotną z punktu widzenia użytkownika nowością jest Denoiser służący do „odszumiania” sceny. Według producenta dzięki tej technice czas renderingu sceny może być krótszy nawet o 50%.
Listę nowości jaką oferuje nowy V-Ray przedstawiamy poniżej (źródło: Chaos Group). Silnik dostępny jest dla oprogramowania Sketchup od wersji 8 w górę i pracuje na systemach operacyjnych Microsoft Windows Vista i nowszych oraz na MAC OS od wersji X 10.6 (Snow Leopard).

  • Facebook
  • YouTube