Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Autodesk Revit Architecture

revit-architecture-2014-badge-1000px

Autodesk Revit Architecture to rozwiązanie dla szeroko pojętej branży architektonicznej. Dzięki niemu żmudne rysowanie stanie się przeszłością a ty będziesz mógł się zająć w końcu projektowaniem.

Najważniejsze cechy:

 

Modelowanie obiektowe 3D
Wstawiaj od razu całe obiekty w 3D takie jak ściany, belki, okna , schody itp, a następnie twórz przekroje i elewacje automatycznie.
-
Parametryczne obiekty
Twórz elementy, których wymiary będziesz mógł zmieniać już po wstawieniu do rysunku bez konieczności edycji geometrii. Wystarczy zaznaczyć obiekt i wpisać nową wartość np. wysokość, czy zmienić materiał.
-
Dynamiczne zmiany
Rysuj w dowolnym miejscu, a zmiany zostaną wprowadzone na rzutach, elewacjach i przekrojach na dowolnym etapie projektowania.
-
Automatyczne zestawienia
Twórz własne zestawienia od początku do końca wybierając elementy jakie mają się w nich znaleźć, zapisz je w szablonie i monitoruj na bieżąco koszty tworzonego projektu w czasie projektowania.
-
Inteligentne opisy
Wstawiaj opisy, które uzupełnią się automatycznie. Jeśli zmieni się element opisywany np. przekrój słupa się zwiększy czy typ okna, wówczas treść opisu również ulegnie zmianie. Podobnie zachowują się łańcuchy wymiarów które zawsze są aktualne.
-
Zautomatyzowana praca grupowa
Ustal formalny podział pracy w zespole i projektuj swoją część mając ciągły wgląd w całość dzięki czemu łatwiej będzie ci się odnieść i uniknąć błędów. Zaoszczędzisz czas na szukaniu zmian dzięki narzędziom do rewizji i porównywaniu rysunków.
-
Trójwymiarowa współpraca z konstruktorem i instalatorem
Wymieniaj się modelami 3D z konstruktorem i instalatorem, przepływ informacji będzie dzięki temu szybszy i bardziej dokładny. Pozwoli uniknąć rozbieżności czy kolizji.
-
Fotorealistyczne wizualizacje
Nie potrzebujesz dodatkowego programu do wizualizacji czy grafika do obsługi trudnych programów żeby uzyskać efektowną prezentację budynku i jego otoczenia. Wykorzystasz do tego już włożoną pracę w stworzenie modelu budynku.
-

Dlaczego warto:

  • Zaoszczędzisz czas na rysowaniu dzięki modelowaniu trójwymiarowemu.
  • Program automatycznie będzie wprowadzał zmiany na widokach i dopilnuje żeby nie było rozbieżności w dokumentacji.
  • Przedmiary materiałów, powierzchni i kubatury automatycznie wykona program.
  • Eksportowane pliki dwg są dokładne i nie posiadają niezamierzonych ułamków wymiarowych.
  • Wizualizacje przygotujesz samodzielnie, na bazie istniejącego modelu tego, który posłużył do przygotowania rysunków budowlanych.

Samouczek

Wszystkich architektów, także tych już korzystających z oprogramowania Revit Architecture zachęcamy do zapoznania się z najnowszym materiałem szkoleniowym, przygotowanym specjalnie do wersji 2011. Opracowanie to pomoże rozpocząć pracę w programie lub poszerzyć wiedzę na temat zmian i nowości w ostatniej wersji aplikacji.

Przygotowany materiał pomoże stworzyć model niewielkiego budynku biurowego a równocześnie poznać zasady pracy w programie, jego funkcjonalność i narzędzia. Celem publikacji jest dostarczenie podstawowej wiedzy, która ułatwi i zachęci do dalszej pracy z programem.

„Pierwszy Projekt”, na który składa się podręcznik oraz płyta cd z plikami ćwiczeniowymi, przeznaczony jest dla początkujących użytkowników programu Revit Architecture.

Spis treści:

1. Wygląd programu i tworzenie projektu
2. Siatka konstrukcyjna
3. Parter – ściany konstrukcyjne
4. Parter – słupy konstrukcyjne
5. Parter – ściany działowe
6. Parter – podłoga na gruncie
7. Piętro I. – ściany, słupy i strop nad parterem
8. Piętro II. – ściany i słupy
9. Piętro II. – strop nad piętrem I
10. Piętro II. – stropodach i attyka nad piętrem I
11. Piętro II. – stropodach i attyka nad piętrem II
12. Schody i poręcze
13. Fundamenty
14. Drzwi i okna
15. Pomieszczenia
16. Wymiarowanie
17. Zestawienia
18. Teren i otoczenie
19. Rendering
20. Arkusze wydruku

Aby otrzymać bezpłatny samouczek prosimy wypełnić poniższy formularz.
Nazwa firmy / instytucji
Imię i nazwisko
Telefon
Adres e-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Aplikom Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29.081997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.Nr 133 z 1997r.).
Wyrażam zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną informacji handlowych przez Aplikom Sp. z o.o. zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz 1204)Administratorem Twoich danych jest firma Aplikom Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: http://cadportal.pl/rodo

 

baner-aspero

  • Facebook
  • YouTube