Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Premiera Autodesk Inventor 2018 – co nowego?

Premiera Autodesk Inventor 2018! Po wielu spotkaniach zespołu ds. rozwoju, testach alpha i beta oraz tysiącach przygotowań już jest najnowsza wersja oprogramowania Inventor 2018! Co nowego wniosło wydanie?

W programie Inventor 2018 skoncentrowano się na 3 kluczowych obszarach: Profesjonalny projekt, Rozszerzona Interpolacyjność i Doświadczenie Inventora. Jakich nowości możemy się spodziewać?

Inventor 2018 - CADPortal

Profesjonalny projekt (Professional-Grade Design)

Profesjonalny projekt to przede wszystkim podstawowa funkcjonalność, której klienci potrzebują na co dzień. Nowe narzędzia, ulepszone przepływy pracy i poprawiona wydajność to wszystko, co pomaga Ci szybciej wykonać pracę. Inventor 2018 posiada zbiór nowych funkcji i ulepszeń istniejących narzędzi przeznaczonych do profesjonalnego projektowania.

Jak każdy wie, Twoje narzędzie projektowe nigdy nie może być wystarczająco szybkie. Szczególnie podczas pracy z dużymi zespołami i rysunkami. W oparciu o prace, które Autodesk wdrożył w ciągu ostatnich kilku wydań, program Inventor 2018 zapewnia znaczną poprawę wydajności dla klientów, którzy potrzebują otworzyć, aktualizować i nawigować szybciej. Na podstawie informacji zwrotnych od klientów podczas testowania w wersji alpha i beta programu Inventor 2018 użytkownicy zgłosili poprawę szybkości na modelu 2X-10X.

Szkicowanie jest kluczowe dla każdego projektu Inventor. Opinie użytkowników zachęciły Autodesk do stworzenia projekcji geometrycznej w sposób bardziej jednolity i solidny w środowisku szkicu. Użytkownicy programu Inventor 2018 zaoszczędzą czas i wysiłek, ograniczając geometrię szkicu do przewidywanych modeli twarzy i krawędzi. Te odniesienia również pozostaną nienaruszone, gdy użytkownicy edytują geometrię i płaszczyzny szkiców w swoich modelach.

Wielu użytkowników Inventora projektuje części metalowe na co dzień. Autodesk kontynuuje inwestowanie w funkcje blachowe w programie Inventor 2018. Klienci projektujący części z blachy będą mogli definiować oddzielne reguły dla każdego korpusu w swoich konstrukcjach. Oznacza to, że wiele części, materiałów i grubości może być zdefiniowanych w pojedynczym pliku części metalowej Inventor 2018.

Autodesk zauważył zapotrzebowanie klientów na ściślejszą integrację między projektowaniem i produkcją, a także branżą inżynierską. Wraz z programem Inventor 2018 dodano nowy zestaw funkcji, włączając zintegrowaną definicję modelu (MBD) jako część każdego miejsca programu Inventor. Funkcje tolerancji są automatycznie rozpoznawane przy użyciu wbudowanego silnika GD & T (zasilanego przez firmę Sigmetrix). Ten przepływ pracy pozwala projektantom tworzyć w pełni związane modele, które mogą być niezawodnie używane w dalszej pracy. Użytkownicy będą mogli wykorzystać dane MBD do dalszego użycia (analiza tolerancji, CMM, CAM itd.). Program Inventor 2018 pozwala na publikowanie plików 3D w formacie 3D i STEP AP242 w plikach częściowych z uwzględnieniem informacji o MBD i 3DA.

Rozszerzona Interpolacyjność (Expanded Interoperability)

Inventor 2018 oferuje nowe możliwości dla klientów, którzy pracują z różnymi formatami i danymi projektowymi. Publikowanie szerokiej gamy plików 2D i 3D stało się kluczowe dla inżynierów w dzisiejszym, złożonym, wspólnym środowisku projektowym.

W oparciu o aktualną obsługę siatek, program Inventor 2018 umożliwia klientom wykorzystanie siatek w swoich rysunkach programu Inventor 2D. Dane siatki są obsługiwane dla adnotacji i wymiarowania we wszystkich typach widoku rysunku. Nie tylko możemy wyświetlać dane siatkowe na rysunkach w swoich projektach 3D, ale dodawać inteligentne wymiary do krawędzi i krawędzi siatki.

Klienci w przestrzeni produktów budowlanych musieli publikować projekty programu Inventor jako gotową treść BIM. Dzięki wersji Inventor 2017 R2 Autodesk umożliwił klientom publikację treści BIM do programu Configurator 360, aby w ten sposób udostępnić pobieranie formatów Revit i IFC ich projektów. Program Inventor 2018 usprawnił środowisko zawartości BIM za pomocą zaktualizowanego polecenia Shrinkwrap i możliwości bezpośredniego eksportowania formatów Autodesk Revit i IFC z oprogramowania.

Dzięki technologii AnyCAD w programie Inventor 2018 podejmowane są pierwsze kroki w celu zapewnienia kompatybilności wstecznej pomiędzy wersjami. Dzięki temu wydaniu użytkownicy będą mogli korzystać z przepływów pracy AnyCAD, aby wykorzystywać części i zespoły Inventor 2018 do swoich projektów w Inventor 2017. To świetnie dla współpracy dostawców i organizacji z działami, które muszą przenieść się do najnowszej wersji oprogramowania przed innymi.

Doświadczenie Inventora (Inventor Experience)

Inventor 2018 nadal koncentruje się na opiniach użytkowników i pomysłach „Inventor Ideas”. Klienci będą mogli usprawnić podstawowe przepływy pracy i modelowe interakcje. Efekt? Praca w Inventorze 2018 będzie wydajniejsza niż kiedykolwiek!

Przeglądarka i polecenie mierzenia zostały całkowicie odświeżone w nowej wersji Inventor 2018 z nowym doświadczeniem w koncepcji panelu. Wynikiem jest większa funkcjonalność, która jest znacznie łatwiejsza w użyciu. Przeglądarka Inventor 2018 oferuje nowe możliwości wyszukiwania, filtrowania, kart i dokowania. Aktualizacja narzędzia pomiarowego została oparta na rozległych opiniach użytkowników.

Począwszy od programu Inventor 2016 wydano wiele aktualizacji oprogramowania w ciągu całego roku. Od chwili opublikowania programu Inventor 2017 do chwili obecnej zostało wdrożonych w produkcie ponad 50 aplikacji Inventor Ideas. Wiele pomysłów klientów okazało się szalenie istotnych z punktu widzenia rozwoju całego oprogramowania!

Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak złożyć podziękowania wszystkim, których uwagi sprawiły, że program Inventor 2018 jest jeszcze bardziej dopasowany do naszych potrzeb jako użytkowników.

 

Autor: Szymon Mikołajczyk
Specjalista ds. systemów CAD/PDM

  • Facebook
  • YouTube