Najnowocześniejsza mobilna stacja robocza DELL Precision M6800

666

Mobilna stacja robocza Dell Precision M6800 to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń w swojej klasie dostępnych na rynku. Notebook dysponuje ekranem o przekątnej 17,3″ i w zależności od konfiguracji może zostać wyposażony w matrycę o rozdzielczości HD+ (1600×900) lub w matrycę o wysokiej rozdzielczości FullHD (1920×1080). Występuje ona w wersji „zwykłej” jak i w wersji dotykowej z obsługą gestów 10 palcami. Na dzień dzisiejszy jest to jedyna 17″ stacja robocza która może zostać wyposażona w panel dotykowy. Wszystkie matryce podświetlane są diodami LED i wyposażone zostały w powłokę antyodblaskową. Producent daje na swoje matryce gwarancję Premium, więc jeśli w czasie trwania gwarancji wypali się nawet jeden piksel, producent wymieni matrycę na nową.

3 2

Jedną z niepodważalnych zalet Dell’a M6800 to niewątpliwie możliwości jego rozbudowy pod względem ilości dysków twardych a tym samym dostępnego miejsca na dane użytkownika. W stacji zainstalować można maksymalnie cztery dyski z czego jeden w formie minikarty na złączu mSATA i trzy w „tradycyjnym” rozmiarze 2,5″. Montaż trzeciego dysku wymaga jednak wyjęcia napędu DVD i zainstalowanie w jego miejsce dysku w specjalnej kieszeni. Dzięki temu, że komputer może zostać wyposażony w taką ilość urządzeń pamięci masowej, można zamówić konfiguracje z macierzami RAID 0,1 oraz 5 (przy minimum trzech dyskach). Obsługiwane są zarówno tradycyjne dyski HDD, jak również dyski hybrydowe SSHD oraz napędy SSD (więcej w artykule o technologii dysków SSD http://cadportal.pl/technologia-dyskow-ssd/).

5
Standardowo notebook wyposażony jest w czujnik spadania dzięki czemu komputer blokuje głowice dysku zapobiegając tym samym jego uszkodzeniu w momencie uderzenia o podłoże.
Kolejną niewątpliwą zaletą M6800 jest szeroki wybór kart graficznych jakie może zamówić klient w swojej konfiguracji. Komputer wyposażony może zostać w kartę graficzną AMD FirePro M6100 lub w któryś z modeli opracowanych przez firmę Nvidia (K3100M, K4100M lub K5100M). Model Quadro K5100M to najmocniejsza dostępna karta wyposażona w aż 8GB własnej pamięci RAM w bardzo szybkiej technologii GDDR5. Wszystkie z proponowanych rozwiązań mają certyfikaty ISV niezależnych producentów oprogramowania takich jak Adobe, Autodesk czy Dassault Systèmes. Dzięki temu klient decydując się na zakup profesjonalnej stacji roboczej ma pewność, że oprogramowanie takie jak AutoCAD, 3ds Max, Inventor czy SolidWorks będzie w 100% zgodne z tym co zaleca producent do bezproblemowej pracy.
Stację można wysposażyć w maksymalnie 32GB pamięci RAM intalowanej w czterech slotach (dwa pod klawiaturą oraz dwa dostępne po zdjęciu tylnej osłony). Warto zauważyć, że wszystkie możliwe zmiany w konfiguracji (dołożenie dysku lub pamięci) użytkownik może robić we własnym zakresie nie tracąc przy tym gwarancji na sprzęt.

4
Dell M6800 to również bardzo duży wybór portów, nawet jak na standardy mobilnej stacji roboczej. Pięć USB (cztery 3.0 plus jeden z eSATA), DisplayPort, VGA, HDMI i LAN. Do tego ExpressCard/54, czytnik kart SC oraz gniazdo stacji dokującej (w tym również WiGig do bezprzewodowej współpracy z innymi urządzeniami). Dell zdecydowanie wyprzedza pod tym względem model ZBook 17 od firmy HP.
Jedną z rzeczy których napewno nie można powiedzieć o tej stacji to to, że jest to sprzęt poręczny i lekki. Notebook ma 4 cm grubości i prawie 4 kg wagi. Do tego dochodzi jeszcze kilogramowy zasilacz więc zdecydowanie nie jest to sprzęt, który można by było zaliczyć do urządzeń bardzo mobilnych . Obudowa  w większej części pokryta została anodyzowanym aluminium, dostępnym w kilku kolorach. Oprócz aluminium w obudowie znajdziemy również stop magnezu. Notebook posiada certyfikaty MIL-STD (wojska amerykańskiego) co potwierdza solidnośc z jaką ten sprzęt został zaprojektowany i wykonany.

6

Dell Precision M6800 to nie laptop dla każdego. Jest duży, ciężki, nieporęczny a podróżowanie z nim to średnia przyjemność. Jednak wszystkie niedogodności w pełni rekompensuje jego wydajność i funkcjonalność. Projektując model M6800 inżynierownie Dell’a nie poszli na żadne kompromisy – tu jest wszystko i to w najlepszym wydaniu.Wydajne procesory Intel i7 czwartej generacji, bardzo wydajne karty grafiki, ilość możliwych do zainstalowania napędów, wysokiej klasy matryce, duża ilość portów – długo by tak można. Jeśli ktoś szuka sprzętu o takich parametrach, a cena nie ma większego znaczenia, Dell M6800 będzie idealnym rozwiązaniem.

baner-aspero

  • Facebook
  • YouTube