Monitory HP serii Z z matrycami IPS

Podobnie jak w przypadku mobilnych stacji graficznych nowa linia monitorów marki HP również została oznaczona literą Z. Urządzenia tej serii to profesjonalny sprzęt cechujący się przede wszystkim dużą ergonomią.

hp_z22

HP Z to seria monitorów dla wymagających użytkowników. W jej skład wchodzą 4 modele – Z22i, Z24i, Z27i oraz Z30i, gdzie liczba oznacza przekątną ekranu wyrażoną w calach. Poza dobrą jakością obrazu producent skupił się przede wszystkim na ergonomii – dlatego też mamy bardzo szerokie kąty widzenia oraz pełną możliwość ustawienia ekranu Podstawy modeli HP Z22i oraz HP Z23i nieco się różnią od tych zastosowanych w pozostałych trzech większych modelach. Niemniej jednak każda z nich umożliwia pochylanie, przekrzywianie oraz obracanie.

HpZ22iz24i

Monitor HP Z22i oraz Z23i zostały wyposażone w panel IPS Gen 2, który cechować ma się odwzorowaniem palety barw sRGB na poziomie 97 procent. Podświetlany diodami LED ekran umożliwia wyświetlanie obrazu o rozdzielczości Full HD – 1920×1080 pikseli, zachowując jednocześnie jasność sięgającą 250 cd/m2. Całości dopełnia gama portów – DIsplayPort 1.2, DVI-D, VGA oraz USB.

SaNPAoiInaczej sprawa się ma w przypadku większych monitorów. HP Z24i Z27i oraz Z30i zostały wyposażone w wyświetlacze IPS WUXGA o rozdzielczośći 1920×1200 zatem mamy do dyspozycji w poziomie więcej o 120 linii co sprawia że nie tracimy nic z jakości wyświetlanego obrazu mimo większych rozmiarów matryc.

Monitory_HPZbaner-aspero

  • Facebook
  • YouTube