Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

HP Zbook – odświeżona linia mobilnych stacji roboczych

Firma HP poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowej mobilnej stacji roboczej Zbook Studio, która ma być bezpośrednim konkurentem dla nowego Dell’a Precision 5510 oraz Apple MacBook Pro.

485311-hp-zbook-studio

Nowy laptop ma być pierwszym ultrabookiem wyposażonym w procesor czterordzeniowy. Firmie zależało na tym aby pomieścić wszystkie komponenty klasy High End w bardzo zwartym i lekkim urządzeniu. Ze względu na swoją wydajność nowy Zbook Studio plasować się będzie na rynku między Zbook 15U i Zbook 15.

Przy grubości 18mm i wadze 2kg nowy Zbook jest najbardziej smukłym ze wszystkich jakie do tej pory HP miało w ofercie. Jest on nawet cieńszy niż Zbook 15U, który był pierwszą stacją typu Ultrabook w ofercie firmy. Często podróżujący docenią również to, że wielkość i ciężar zasilacza zostały także zredukowane. Nowe są o 37% mniejsze i 50% lżejsze od poprzedników.

Mała obudowa niesie jednak ze sobą kilka ograniczeń. Notebook nie dysponuje klawiaturą numeryczną, co dla których może okazać się dużym minusem. Musiano również zrezygnować z rozwiązania typu Easy Access co oznacza, że aby wymienić któryś z komponentów użytkownicy będą musieli odkręcić kilka śrub.

Zbook studio - wnętrze

Konfiguracja nowej maszyny spełnia wymagania dotyczące podstawowych zastosowań CAD. Dostępne będą opcje z najnowszymi procesorami Intel Core ‚Skylake’ lub Intel Xeon, maksymalną pamięcią RAM o wielkości 32GB oraz profesjonalną grafiką Nvidia Quadro M1000M (2GB).

Jeśli chodzi o opcje pamięci masowej firma zdecydowała się zrezygnować z dysków wielkości 2,5″. Zamiast tego możliwa będzie instalacja jednego lub dwóch dysków Z Turbo Drive SSD podłączanych pod port PCIe. Maksymalna wielkość dysków wynosi 512GB więc użytkowniki będzie miał do dsypozycji 1TB miejsca na dane pod warunkiem obsadzenia obu złączy.

Matryce jakie będą dostępne to Full HD (1920×1080) dotykowa lub nie oraz UHD (3840×2160) standardowa IPS lub HP Dream Colour.

FY13 x2 Marketing Plan

GPU - RockOn 2016
Razem z wprowadzeniem do sprzedaży nowego modelu firma HP odświeżyła również modele będące już w ofercie. Nowe notebooki generacji 3 są przede wszystkim cieńsze i lżejsze od swoich poprzedników Gen 2.

HP Zbook 15u jest stacją entry-level wyposażoną w dwurdzeniowe procesory Intel Skylake, maksymalną pamięcią RAM 32GB, profesjonalną grafiką AMD FirePro W4190M, dyskiem Z Turbo Drive oraz dotykową matrycę FullHD. W przeciwieństwie do Zbook Studio notebook posiada klawiaturę numeryczną oraz ma możliwość instalacji tradycyjnego dysku 2,5″.

HP_ZBook_15u_Touch_G3_Mobile_Workstation,_Left_Facing

                                             HP ZBook 15U

Wyższy model HP Zbook 15 został przeprojektowany dzięki czemu jest o 27% cieńszy i o 7% lżejszy niż poprzednik a z kolei o 27% udało się wydłużyć czas działania na zasilaniu bateryjnym. Dużą przewagą nad modelem Studio są większe możliwości rozbudowy. Model ten będzie obsługiwał maks. 64GB pamięci RAM ECC, będzie mógł dysponować szybszą grafiką Nvidia Quadro M2000M oraz ma jedno złącze na dysk 2,5″ oraz dwa na dyski Z Turbo Drive.

HP_ZBook_15_G3_Mobile_Workstation,_Right_Facing

                                             HP ZBook 15

Siedemnasto calowy model Zbook 17 również został przeprojektowany co zaowocowało 25% zmiejszeniem grubości i 11% zmniejszeniem wagi. Czas pracy na baterii udało się wydłużyć aż o 67% !!!. Maszyna obsługuje maks. 64GB pamięci RAM i może zostać wyposażona w dwa napędy Z Turbo Drive oraz dwa napędy 2,5″. Najwyższe modele mogą być wyposażone w układy graficzne Quadro M5000M co czyni z nich maszyny odpowiednie dla zaawansowanych zastosowań CAD.

HP_ZBook_17_G3_Mobile_Workstation,_Left_facing

                                             HP ZBook 17

 

  • Facebook
  • YouTube