Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

HP Sprout – komputer i skaner 3D w jednym

   HP Sprout –  komputer, i skaner w jednym. Urządzenie składa się z komputera zintegrowanego w dotykowym ekranie 23″ o rozdzielczości FullHD,  podkładki, kamery śledzące skanowany obiekt. Teraz firma wprowadza dodatkową opcję a mianowicie obrotową i pochylaną podstawę pod skanowany obiekt 3D.  Cztery magnesy zapewniają, że skanowany metalowy obiekt bardzo dobrze trzyma się podstawy. Jeśli skanowany obiekt wykonany jest z innego materiału trzeba przyczepić go do podstawki za pomocą np. taśmy dwustronnej. Możliwe jest skanowanie obiektów o wysokości mak. 190mm i wadze do 2kg. Dołączone oprogramowanie 3D Capture automatycznie łączy pojedyncze skany tworząc model 3D, którym następnie możemy dowolnie manipulować, obracać, oglądać z różnych perspektyw a w końcu poddać obróbce.


 

  Użytkownicy Sprout mogą dzielić się swoimi modelami 3D z innymi poprzez sieć internetową. W przeglądarce można obiektem dowolnie manipulować, zmieniać jego rozmiar, oglądać z różnych perspektyw. Można również dzielić się projektami poprzez email, Facebook czy inne portale społecznościowe.

  Nie ma również żadnego problemu aby powielić dany model na drukarce 3D. HP współpracuje w tym zakresie z firmą Dremel (producentem drukarek 3D) aby zacząć dostarczać użytkownikom proste w użyciu narzędzie end-to-end, od skanu przez obróbkę do wydruku 3D.

468450-hp-sprout-3d-capture-stage-and-dremel-3d-idea-printer

  • Facebook
  • YouTube