BricsCAD v18 – wszystko, co musisz wiedzieć o oprogramowaniu

BricsCAD oferuje wszystkie znane funkcje .dwg CAD 2D, dodaje narzędzia oszczędzające czas oraz Modelowanie Bezpośrednie 3D. Wśród rosnącej społeczności użytkowników, BricsCAD jest znany z swojego bogatego zestawienia funkcji rysowania 2D oraz modelowania 3D. Co jeszcze warto wiedzieć o oprogramowaniu przed jego zakupem?

Znany interfejs 2D i 3D

Interfejs BricsCAD wygląda znajomo. Aby łatwo poruszać się po rysunkach, BricsCAD dodaje interfejs wstążkowy oraz widżet Patrz Od. Wstążka oferuje nowy sposób dostępu do narzędzi przy użyciu zakładek zamiast klasycznych pasków narzędziowych.

Eksplorator Rysunku

Eksplorator rysunku umożliwia Ci dostęp do wszystkich ustawień, włączając wewnętrzne i zewnętrzne źródła, potrzebne do tworzenia i edycji rysunku. Bloki, które są zawarte w tym rysunku mogę być wstawiane w bieżącym rysunku bez konieczności otwierania rysunku źródłowego. Tutaj masz też dostęp do rysunków z twojego konta Bricsys 24/7. Zakładka Arkusze pozwala na zarządzanie arkuszami.

Warstwy i przeglądarka zawartości

Podczas gdy wcześniej przeglądarka Warstw musiała być wyłączana, teraz nazwy warstw oraz ich ustawienia są dostępne w czasie rysowania i edycji, dzięki Panelowi Warstw. Dokowalna Przeglądarka Zawartości wyświetla składniki DWG i DXF w widoku drzewka z folderu który określiłeś.

Gdy masz więcej niż jeden panel zadokowany na ekranie, teraz dzielą to samo miejsce podzielone na zakładki.

Szczegółowe Rysowanie 2D

Twórz i edytuj rysunki techniczne 2D, plany poziomów oraz inne arkusze szybko i dokładnie. Dzięki innowacyjnym narzędziom rysowania 2D, BricsCAD podnosi rysunki do zupełnie nowego poziomu szczegółowości.

Przypisane skale

Przypisane skale obiektów pozwalają na kontrolowanie skalowania obiektów, tak aby były wyświetlane i wydrukowane w odpowiednim rozmiarze. Typy jednostek, które mogą zostać przypisane: teksty, kreskowania, tabele, wymiary, tolerancje i (multi) odnośniki.

Multi odnośniki

Polecenie Multi odnośnik pozwala użytkownikom na szybkie tworzenie odnośników za pomocą właściwości, które są zapisane w stylu multi odnośnika. Zawartość może być określona jako tekst lub blok. Dodatkowe strzałki mogą być dodawane lub usuwane.

Wymiarowanie dynamiczne

Z wymiarami dynamicznymi określisz długość oraz kąt obiektu podczas tworzenia lub edytowania.

Transparentność

Użyj nowego efektu transparentności, aby poprawić wygląd twoich rysunków, poprzez dodanie go do do wypełnionych brył oraz innych obiektów. BricsCAD pozwala na ustawienie poziomu transparentności, stosuje ustawienie bezpośrednio do obiektów oraz przypisuje transparentność do warstw.

 Dynamiczne szyki

Szyki są asocjacyjne i dynamiczne. Twórz szyki prostokątne, biegunowe, liniowe oraz po ścieżce, a także szyki 3D. Asocjacyjność oznacza, że po edycji jednego obiektu, zmiany zostaną uwzględnione we wszystkich innych obiektach w szyku.

Serwis web map

Funkcja Podłączenia Map umieszcza mapy z serwisów Web map services do rysunków. Możesz wybrać jedną lub więcej warstw mapy, którą chciałbyś pobrać i wstawić do rysunku jako obraz.

 

Porównuj rysunki

BricsCAD wykorzystuje nowatorskie podejście do przechowywania danych, aby umożliwić niewyobrażalnie szybkie porównanie rysunków przy wykorzystaniu narzędzia Drawing Compare. Skanuje ono dwie wersje rysunku i natychmiastowo dokonuje porównania historii wszystkich ich graficznych jednostek. Możesz podglądać zmiany w panelu, wyświetlać je w kontrastujących kolorach i wykorzystać odpowiednią komendę do zachowania wybranych elementów i usunięcia pozostałych.

Modelowanie Bezpośrednie 3D

Z BricsCAD, otrzymujesz zaawansowane narzędzia do bezpośredniego modelowania brył przy użyciu możliwości zastosowania wiązań. Bezpośrednie operacje modelowania mają zastosowanie do wszystkich brył ACIS, stworzonych w BricsCAD jak i importowanych.

Pracujesz na kompleksowym projekcie? Możliwości bezpośredniej edycji w BricsCAD’zie zachowują intencje projektowe modelu 3D oszczędzając Twój czas.

Inteligentny kursor Quad do łatwego rysowania w CAD

Przyspiesz swoją pracę z kursorem Quad. Z przebudowanym kontekstowym kursorem, łatwe projektowania CAD jest na wyciągnięcie ręki.

Rysowanie 2D

Inteligentny Quad jest alternatywą dla edycji obiektów, oferuje znacznie bogatszy zestaw operacji edycyjnych, wymagając mniej kliknięć, bez zaśmiecania ekranu z mnóstwem Grip-glifów. Kontekstowe Quad umożliwia łatwe i szybkie edytowanie brył 3D, ale także zwiększoną funkcjonalność edycji obiektów 2D.

Modelowanie 3D

Kursor Quad intuicyjnie dostosowuje się do etapu modelowania 3D. Opcje takie jak wyciąganie powierzchni za pomocą jednego kliknięcia uproszczą rysowanie w CAD. Możesz edytować kształt za pomocą innych komend takich jak odejmij i wciśnij/wyciągnij.

Asystent Hotkey

Gdy tryb okna wyboru jest ustawiony na Krawędzie lub Powierzchnie, pojawi się nowy widżet Hotkey Assistant pokazujący nowe opcje. Przełączaj się między nimi wciskając klawisz Ctrl.

Manipulator

Narzędzie manipulatora pozwala Tobie obracać, przemieszczać, wykonywać odbicia lustrzane oraz skalować obiekty wzdłuż osi lub względem płaszczyzn. Dynamiczny tryb wprowadzania wymiarów daje Tobie precyzyjną kontrolę nad pozycjonowaniem. Jeśli przytrzymasz przycisk Ctrl w momencie klikania myszką, wykonasz kopię wybranego obiektu.

Sprawdź porównanie oprogramowania BricsCAD i AutoCAD.

Modelowanie z wykorzystaniem komponentów

Złożenia organizują części w hierarchiczną strukturę dla kompleksowych produktów. Używaj zaawansowanych wiązań 3D BricsCAD (geometrycznych i wymiarowych), aby łatwo tworzyć złożenia projektów.

Projektowanie złożeń

Praca z obiektami złożenia jest znacznie bardziej elastyczna dzięki następującym dodatkowym funkcjom BricsCAD:

  • Otwórz kopię elementu jako nowy dokument
  • Zastąp komponent
  • Przełączaj pomiędzy zewnętrznymi, a lokalnymi komponentami
  • Konwertuj bloki do lokalnych komponentów
  • Konwertuj zewnętrzne odnośniki (xrefy) do zewnętrznych komponentów

Import złożeń

Z nowym BricsCAD Communicator, możesz importować pliki złożeń z popularnych formatów MCAD takich jak Solidworks, Inventor oraz Creo. Podczas importowanie modeli 3D, BricsCAD automatycznie naprawia geometrię gdy jest to potrzebne. Ponadto, możesz naprawić i uprościć importowane modele, jak również zszyć rozłączone powierzchnie.

Komponenty parametryczne

Projektowanie z komponentami parametrycznymi zostało w dużym stopniu rozbudowane. Możesz tworzyć komponenty parametryczne z powiązanych brył 3D, a także kopiować i wklejać parametryczne komponenty pomiędzy złożeniami. Gdy zastępujesz jeden komponent parametryczny innym, parametry zostają automatycznie dopasowane według wyrażeń określonych przez złożenie.

 

 

Materiał pochodzi ze strony producenta: https://www.bricsys.com
  • Facebook
  • YouTube