Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Autodesk Revit MEP

revit-mep-2014-badge-1000pxAutodesk Revit MEP oparty na parametrycznej technologii przeznaczony jest do projektowania instalacji wod-kan, elektrycznych i mechanicznych. Revit MEP to narzędzie do modelowania trójwymiarowego połączonego z równoległym tworzeniem dokumentacji technicznej, ułatwia wymianę danych między instalatorem, architektem i konstruktorem.

 

Kryteria wyświetlania elementów mechanicznych
Revit oferuje sparametryzowane wypełnienia kolorem i legendy do tworzenia prezentacji naszego zamysłu. Teraz w prosty sposób możemy przedstawić naszą wizję tak, aby nie trzeba było odszyfrowywać rysunków i zestawień. Używanie kolorowych rzutów usprawnia prezentowanie projektu klientowi i sprawia, że jest on łatwy w odbiorze. Wypełnienia kolorem są połączone z modelem, więc plany są automatycznie uaktualniane przy każdej zmianie.
revitmep1
Rury i kanały wentylacyjne
Revit MEP oferuje narzędzia do modelowania przestrzennych systemów wentylacyjnych. Intuicyjne wykorzystanie narzędzi skraca czas pracy nawet początkujących użytkowników. Kalkulator MEP’a wbudowany w program pozwala na szybkie zmiany średnic i długości elementów w sposób natychmiastowy. Wszystkie widoki na model, arkusze do wydruku są wzajemnie powiązane i koordynowane przez program, dzięki temu możesz dokonywać zmian w dowolnym momencie i miejscu, a dokumentacja jest cały czas aktualna.
revitmep2
Oświetlenie i obwody elektryczne
Revit MEP pozwala uniknąć błędów w projektowaniu oświetlenia i obwodów elektrycznych. Dzięki niemu możesz określić ilość odbiorników podłączonych do jednego źródła prądu, określić napięcia oraz długość obwodu elektrycznego. Możesz określić typ i zakres napięcia, napięcie graniczne w poszczególnych obwodach i ich obciążenie. Możesz zadać określony zakres napięcia i napięcie graniczne w poszczególnym obwodzie oraz jego obciążenie, a całość zestawić w tabeli i sprawdzić co należy zmienić. Dodatkowo Revit MEP tworzy ogólną analizę dla całego budynku i generuje raporty .
revitmep3
Analizy oświetlenia
Revit MEP posiada automatyczne obliczenie zapotrzebowania mocy oświetlenia, na podstawie norm i wartości zadanych przez projektanta. Definiując powierzchnie o różnym stopniu odbijania promieni światła, dodając lampy w standardzie IES (Illuminating Engineering Society) i definiując wysokość pomieszczenia możesz przeprowadzić analię światła dla danego pomieszczenia.
revitmep4
Modelowanie rur
W ReviT MEP szybko I prosto tworzysz parametryczne systemy rur. Gotowe elementy przeciągasz z paska narzędzi na arkusz i możesz łatwo je modyfikować, aby dopasować do potrzeb projektu, możesz nadać mu odpowiedni spadek, wysokość na początku i na końcu. W tym czasie Revit umieszcza rurę w odpowiednim miejscu w dokumentacji i dodaje do zestawień.
revitmep5
Analizy
Używając Revit MEP i IES Virtual Environment możesz przeprowadzić różne analizy dla projektowanego budynku. Między innymi: analizę ogrzewania, klimatyzacji, oświetlenia.
revitmep10
Elementy parametryczne Revita
Elementy parametryczne Revita są podstawą do wymodelowana instalacji elektrycznych, wod-kan, mechanicznych. Poza dostępem do bibliotek masz możliwość stworzenia samemu parametrycznych elementów bez znajomości jakichkolwiek języków programowania.
revitmep6
Zmiana gdziekolwiek jest zmianą wszędzie
Wszystkie zmiany w modelu sa automatycznie wprowadzane w całej dokumentacji. Dzięki temu Revit eliminuje błędy spowodowane brakiem koordynacji między rysunkami. Teraz masz pewność, że wszystkie rysunki są zawsze aktualne.
revitmep7
Współpraca z branżami
Revit MEP jest oparty o tej samej platformie co Revit Architecture i Revit Structure. Wymiana danych między tymi programami jest dzięki temu najlepszą drogą do stworzenia kompleksowej dokumentacji.
revitmep8
Współpraca z Revit Structure
Z Revit MEP mamy możliwość konsultowania dokumentacji razem z konstruktorem pracującym na Revit Structure. Daje to możliwość wychwycenia i wyeliminowania ewentualnych konfliktów pomiędzy projektem w MEP i projektem konstrukcji.
revitmep9
Import/Export Data (gbXML) for Third-Party Analysis
Z Revit MEP możesz wyeksportować model do gbXML (green building extensible markup language) aby przeprowadzić analizę energii. Po zakończeniu obliczeń zaimportuj dane z powrotem i wprowadź zmiany w modelu
revitmep11
Eksport do DWF Za pomocą jednego kliknięcia możesz wyeksportować swój model do DWF 3D, abi inni mogli go obejrzeć w Autodesk Design Review. revitmep12

Samouczek

Zeszyt ćwiczeń „Pierwszy Projekt w Revit MEP” jest podstawowym wprowadzeniem do obsługi programu Autodesk Revit MEP. Pozwala on zapoznać się z tymi funkcjami programu, które służą do rozpoczęcia projektowania instalacji mechanicznych, elektrycznych czy wodno-kanalizacyjnych. Instruktaż ten przeznaczony zarówno dla początkujących użytkowników programu, jak i dla osób rozważających zakup programu Revit MEP. Ze względu na szeroki zakres stosowania programu, ćwiczenia w nim zawarte zostały podzielone na branże projektowe: wentylacyjno-klimatyzacyjną, wodnokanalizacyjną, elektryczną, ogrzewnictwo i przeciwpożarową.

Aby otrzymać bezpłatny samouczek „Pierwszy Projekt” prosimy prawidłowo wypełnić poniższy formularz wpisując wymagane, pełne i prawdziwe dane.

Aby otrzymać bezpłatny samouczek prosimy wypełnić poniższy formularz.
Nazwa firmy / instytucji
Imię i nazwisko
Telefon
Adres e-mail
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Aplikom Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29.081997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.Nr 133 z 1997r.).
Wyrażam zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną informacji handlowych przez Aplikom Sp. z o.o. zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz 1204)Administratorem Twoich danych jest firma Aplikom Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: http://cadportal.pl/rodo

 

baner-aspero

  • Facebook
  • YouTube