Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Autodesk Maya 2014

maya-2014-badge-1000px

Maya to profesjonalny pakiet do tworzenia grafiki i animacji trójwymiarowej. Jest jednym z podstawowych programów tego typu używanych przy tworzeniu efektów specjalnych w przemyśle filmowym. Może być również używany do tworzenia modeli do gier 3D, animacji flash i innych.

Oprogramowanie do trójwymiarowej animacji Autodesk Maya zapewnia kompleksowe środowisko pracy wspomagające proces twórczy za pomocą wszechstronnych narzędzi do animacji, modelowania, symulacji, tworzenia efektów wizualnych, renderowania, technologii matchmoving oraz compositingu na platformie zapewniającej duże możliwości rozszerzania.

Oprócz standardowych możliwości w tej klasie programów jak modelowanie (siatki, powierzchnie sklejane, NURBS), nielinowa animacja, Maya umożliwia symulację takich zjawisk jak:

  • ciecze
  • gazy
  • tkaniny
  • włosy i sierść
  • dynamika (kolizje obiektów, odkształcenia pod wpływem siły)

Posiada wewnętrzny język skryptowy (MEL), dzięki któremu można rozszerzać funkcjonalność programu. Otwarta architektura programu powoduje, że istnieje szereg produktów oferowanych przez niezależnych producentów, które dodają nowe możliwości do pakietu.

W branży filmowej, przy tworzeniu gier komputerowych, w branży telewizyjnej, reklamowej, poligraficznej czy graficznej, Maya oferuje zestawy najnowocześniejszych narzędzi, połączonych w jedno, przystępne cenowo rozwiązanie, które pozwoli spełnić wysokie wymagania stawiane obecnie w tych branżach.

Autodesk Maya zapewnia zestawy nowych narzędzi do wstępnej wizualizacji i tworzenia prototypów gier, rozszerzone możliwości symulacji oraz ulepszoną integrację organizacji produkcji

 

  • Facebook
  • YouTube