Register
A password will be e-mailed to you.

Apple iPAD Pro – nowość w ofercie Apple

Firma Apple poinformowała, że będzie wprowadzała do sprzedaży nowy tablet o nazwie iPad Pro. Będzie on dysponował ekranem Retina o wielkości 12,9″ o rozdzielczości 2.723 na 2.048 i całkowitej ilości pikseli 5.2 miliona. Ekran ma zmienną wartość odświeżania w celu większego oszczędzania energii.

Urządzenie ma na pokładzie 64 bitowy procesor A9x, który jest 1.8 raza szybszy niż A8x, którego zastąpił. Zapewnia on wydajność na poziomie desktopowych CPU oraz jakość i szybkość grafiki znaną z konsol do gier. Bateria tableta zapewnia do 10 godzin nieprzerwanej pracy. Poraz pierwszy iPad został wyposażony w cztery głośniki stereo. Sposób ich działania uzależniony jest od tego jak trzymany jest tablet. Nowy iPad jest dodatkowo trzykrotnie głośniejszy niż jego poprzednik. Urządzenie ma grubość 6.9mm. Tylna kamera ma rozdzielczość 8 megapikseli a przednia pracuje w rozdzielczości HD. Tablet dostępny będzie w wariantach z wbudowanym modemem LTE i bez niego.

ipad pro 12,9

Jako opcję zakupić będzie można pokrowiec (Smart Cover), który po otwarciu będzie klawiaturą (Smart Keyboard). Jest to pełnowymiarowa klawiatura o bardzo cienkiej i zwartej budowie. Jest ona podłączana do portu w tablecie dzięki czemu nie wymaga osobnego zasilania czy parowania poprzez Blutooth.

Apple zaprezentowało także „długopis”, który współpracując z iPad Pro rozpoznaje siłę nacisku, oraz kąt pochylenia a dzięki temu, że długopis ma bardzo niskie opóźnienia, użytkownik ma wrażenie jakby pisał normalnym długopisem. Duża dokładność zapewnia idelną współpracę z oprogramowaniem graficznym czy CAD 3D. Urządzenie zasilane jest akumulatorem, który ładowany jest przez Lightning port. Apple Pencil współpracuje również z takimi aplikacjami jak Mail, Notes, Procreate czy Office 365 zapewniając jeszcze prostszą i przyjemniejszą pracę z tymi aplikacjami.

Cena iPada Pro zaczyna się od 799$ dla wersji z pamięcią 32GB i łącznością WiFi. Za model z WiFi, LTE oraz dyskiem 128GB przyjdzie nam zapłacić 1079$. Apple Pencil ma kosztować 99$ a klawiatura 169$. Wszystkie urządzenia mają trafić do sklepów już w listopadzie.

  • Facebook
  • YouTube